Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma
Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet Tıkanıklığı hem sağlığı olumsuz etkileyen, hem de ev ve iş yerlerinde ciddi sıkıntı çıkartan tesisat problemlerinin başında gelir. Acil müdahale edilmesi gereken durumlardan biridir. Bu süre zarfında tuvaletin kullanıma kapatılması gerekir.

Bu gibi durumlarda önemli olan hem tıkanıklığın giderilmesi hem de tıkanıklığa sebep olan durumun tespit edilip bu doğrultuda önlem alınmasıdır. Ortak kullanıma açık olan yani daha fazla kişi tarafından kullanılan tuvaletlerde, kullanıcı hatasından kaynaklı tuvalet tıkanmaları daha fazla görülmektedir. Tuvalet tıkanmalarının önüne geçmek için insanların, bu konuda bilinçli olması ve bildiklerini davranışlarına dökmesi son derece önemlidir.

#tıkanıklıkaçma #tıkanmıştuvaletaçma #tıkalıgideraçma #tuvaletaçma

Tuvaletlerde yaşanan tıkanıklıklar ciddi hijyen sorunlarına neden olabileceği için mutlaka tuvalet tıkanıklığı açma konusunda yardım almak gerekir. Bu işlemler için kullanılabilecek farklı teknik ve ekipmanlar bulunabilir. Termal kamera ile tıkanan yeri belirlemek, tazyikli su ile açmak veya vidanjör gibi güçlü emiş özellikleri olan araçlar kullanmak kesin çözüm yolları olabilir.

Bu işlemlerin her biri mutlaka işin uzmanları tarafından yapılmalıdır. Bu sayede hem kısa zamanda sonuç alınır hem de sorun kesin olarak çözülür. Bu konuya doğru müdahaleler yapılmaz ise o zaman daha ciddi sorunlar yaşanabilir. Bu sebeple tuvalet tıkanıklığı açma konusunda her zaman bu işlemleri profosyonel olarak yapan kişilerden yardım almak gerekir. En azından yapacak bir durumunuz yok ise de bu noktada da bizlere telefon açarak gelin hemen bize ulaşın. Bu noktada farklı bir hizmet almak isteyen insanlar hemen geç kalmadan telefon numarlaarımızdan bizlere ulaşmalıdırlar.

Yaşam alanlarındaki en büyük sorunlardan birisi de tuvalet tıkanıklığı! Bu gibi hallerde, tuvalet gider deliğinden dışarıya lağım sızmasına rastlanabilir. Bunun yanı sıra, tıkalı olduğu hallerde tuvaletin hiçbir şekilde kullanılamaması da söz konusudur. Her kafadan bir ses çıkan ve yaptığı işin ne olduğunu anlamamış amatör ruhlu bir tesisatçı ile çalıştığınızda başınıza neler gelebileceğini bizler çok iyi biliyoruz. Eminiz ki bu konuda farklı sektörelerde de sizler bunu tecrübe edinmişssinizdir. Bu nedenle konu önemli ise mutlaka bizler gibi profesyonele danışmanızda fayda görmekteyiz.

Tuvalet tıkanıklığına sebep olan çok sayıda faktör vardır. Her şeyden önce, tuvalet giderine atılan yabancı cisimlerin bu tarz bir soruna sebep olduğunu ifade edebiliriz. Ayrıca, suda erime özelliği bulunmayan tuvalet kağıtlarının gidere atılması halinde de benzer bir tıkanıklık sorunu ile karşılaşılabilir. Bu noktada, tıkanıklığa sebep olan cisimlerin belirli bir noktadan sonra ilerleyemediğini söylemek mümkündür. Yaşam alanı sahipleri; tıkanıklık sorununa bizzat müdahale etmek isterler. Fakat,bilinçsizce yapılan müdahaleler tesisata zarar verebilir. Her defasında bu alanda hizmetlerimizden taviz vermeden bu alanda hizmetlerimizi itina ile yerine getirmekteyiz. Bu da bizleri daha farklı bakış açısıyla vizyonel hizmetlerimizi sunmaya itiyor.

Bir neden aramaksızın bu durumda yapılacak bir çok etkili işlem mevcuttur. Daha fazla özellikle son dönemlerde reklam vermelerine rağmen bu alanda faaliyet  gösteren firmaların durumuna göz atalım. Aslında müşteri aradığında müşterilerine şuan musait değiliz gibi cevaplar vererek bu kısımda bir takım mağduriyet ortaya koymaktadırlar. Nitekim bu durumda acaba müşteri ne yapmaktadır diye düşünenlerimiz olmuştur. Bu gibi durumlar yaşanan başka bir handikap ise müşterinin avrupa yakasında tıkanıklık sorunu varken anadolu yakasındaki tesisatçı gelip sorunu çözmeye çalışıyor. Bu da bir takım mağduriyetleri ortaya çıkarmaktadır. Bunu da gelin nasıl çözüme kavuşturacağımızı birlikte ele alarak aşağıdaki açıklamamızı okuyarak ele alalım.

Tuvalet Tıkanıklığı Kendiliğinden Ortadan Kalkar Mı?

Tuvalet tıkanıklığı; kabus olarak nitelendirilebilecek türden bir sorundur. İnsanlar; tuvalet tıkanıklığı yüzünden başta koku olmak üzere çok sayıda sorun ile karşılaşırlar. Bu noktada, tuvalet tıkanıklığını ortadan kaldırmak adına farklı yöntemlerden yararlanılabilir. İnsanlar; tıkanıklığın bir süre sonra kendiliğinden ortadan kalkıp kalkmayacağını merak ederler. Ancak, yalnızca tıkanıklığın yakın bir noktada olduğu durumlarda durumun kendi kendine düzelmesine rastlanabilir. Aksi takdirde, farklı seçeneklerden yararlanılmalıdır.

Tuvalet tıkanıklığı; tuvalet pompası sayesinde ortadan kaldırılabilir. Bunun yanı sıra, ince bir tel yardımıyla da sorunun çözülmesine rastlanır. Ayrıca, karbonat ve sıcak su – sirke karışımı da tuvalete dökülebilir. Bunun yanı sıra, tuvalet tıkanıklığı açma hizmeti veren firmalardan yardım alınabilir. Dilediğiniz düzen ve mantıkla kendi başınıza müdahelede bulunun inanın dilediğiniz şekilde olmayacaktır. Bu nedenle hemen bir profesyonel olarak firmamıza telefon açarak sorunlarınızda % 100 e yakın başarılı çözüm alın.

Tuvalet Neden Tıkanır? Tıkanmanın Kaynakları Nelerdir ?

Tuvalet tıkanmasının farklı bir çok sebebi olabilir. Zaten önemli olan bu sebebi tespit edebilmektedir. Bazı tıkanıklıklar basit tıkanıklıklar olup, evde uygulanabilecek birkaç yöntemle kolaylıkla tuvalet açılabilir. Ama ciddi tıkanıklarda uzman kişilerden destek almak gerekebilir. Nitekim artık insanlarımızın günümüz koşullarında ekonomik sorunları olması hasebiyle kendi başına bu tip durumları halletmeye çalışmalarını da anlamaktayız. Fakat bu işlemler bazen netice vermemekle birlikte sorunu da büyütebileceğini unutmamakta fayda vardır. Bazen de binanın logarında olan tıkanıklar tuvaletten dışarıya su çıkmasına sebep olabilir. Bunların dışında tuvalet tıkanmasına sebep olan başlıca kullanıcı hataları şunlardır:

 • Tuvalete fazla miktarda tuvalet kağıdı, peçete, havlu kağıt, ıslak mendil gibi hijyen ürünlerinin atılması,
 • Çocuk bezi, ped, pamuk gibi ürünlerin atılması
 • Tuvalete düşen oyuncak, tuvalet kokuları, temizlik bezleri gibi cisimler
 • Döşenmesinde hata yapılmış gider boruları
 • Eğim ayarlamasının hatalı yapılmış olduğu gider boruları da tuvaletin tıkanmasına neden olan faktörlerdendir.
 • Bina yapılırken yanlış dizayn yapılmış boru sistemi
 • Alt veya üst komşunuzun yapmış olduğu tesisat bakımı neticesinde boru delinmesi

Tıkanıklık açma işlemlerinde en çok sıkıntı yaratan konulardan biri kırma dökme işlemleridir. Özellikle kolay bulunamayan tıkanıklıklar sebebi ile birçok yeri kırmak zorunda kalan kişiler bu sebeple ciddi bir dağınıklığa ve aynı zamanda onarım işlemlerine neden olurlar. Kırmadan Tıkanıklık Açma işlemleri yapmak için uygulanabilen teknikler arasından en doğru olan seçilirse o zaman çok az bir emek ve kırma ile tıkanan yerler tespit edilebilir. Bu da onarım işlemlerinin çok kısa ve hızlı olmasını sağlar. Bunun için kamera kullanmak en mantıklı yöntemlerden biridir. Hem kablo kameralar hem de termal kameralar sayesinde tıkanma hemen tespit edilir. Bu sayede kırmadan tıkanıklı açma işlemleri yapılabilir. Her defasında bu alanda haber yapan firmalara baktığınızda firmamız bu işin tam olarak mutfağındadır. Bu nedenle diyoruz ki işi ehline vermek her zaman doğru bir hamle olacaktır. Her an telefon açıldığında bizlere telefon açarak kalıcı bir iş olarak çözüm biziz.

Tuvaletlerin Tıkanma Sebepleri Nelerdir?

Günün birinde siz de yaşam alanınızdaki tuvaletin tıkanması ile karşılaşabilirsiniz. Bu gibi hallerde, her şeyden evvel, sorunun neden kaynaklandığını bulmalısınız. Bir başka deyişle, tuvalet tıkanıklığına sebep olan cismi ortaya çıkarmanız gerekir.

 • Yaşam alanındaki alçı çalışmaları sonucunda kalan artıkların tuvalete dökülmesi tıkanıklık meydana getirir.
 • Sertleşmiş, suda çözünmesi kesinlikle mümkün olmayan bazı maddelerin tuvalete atılması halinde tıkanıklık sorununa rastlanabilir.
 • Çocuklar; bilhassa oyun oynarken dikkatsiz davranabilirler. Hatta, oyuncaklarını yanlışlıkla tuvalete düşürebilirler. Bu durum; çözülmesi pek kolay olmayan tıkanıklık sorununa sebebiyet verebilir.
 • Suda erimeyen tuvalet kağıtları tuvalete atıldığı takdirde yine tıkanıklık sorununa rastlanabilir.
 • Tesisat kaynaklı sorunlar da tıkanıklığın oluşmasına sebebiyet verebilir.

Her sürecin bir sonucu olduğunu ve eğer yaşadığınız bu tıkanma kaynağına ulaşmadığınızda bir çok problemin ilerleyen zamanlarda da kalıcı hasarlar oluşturacağı elzemdir. Bu nedenle ne olursa olsun mutlaka işin ehli bir profestyonel ile bu sürecinizi yönetmeniz gerekmektedir. Bu nedenle gelin sizin bu alandaki sorunlarınıza anında çözümleme yaparak nokta atışı sorunu çözümleyelim. Yalnızca çözüm odaklı çalışarak problem değil çözüm üreten hizmet anlayışı ile burdayız. Biliriz ki bu alanda faaliyetlerimizden acaba ne kadar hizmeti kaç paraya sunar isek bu konuda çözümleme de liderliği üstlenmiş oluruz. Bu yüzden gelin arayın çekinmeyin ve görülecektir ki telaş etmeden çözüm bulacaksınız.

Tuvalet Tıkanıklığının Belirtileri Nelerdir? Çözüm Süreci Nasıl Olur ?

Tuvalet tıkanıklığı gibi ciddi bir sorun ile karşılaşıldığı takdirde vakit kaybetmeden harekete geçilmelidir. Bilhassa soruna sebep olan faktör ya da faktörler ortaya çıkarılmalıdır. Bunun yanı sıra,  tuvalet tıkanıklığı belirtileri de dikkate alınmalıdır. İnsanlar; yaşam alanlarında aşağıdaki belirtiler ile karşılaştıkları takdirde tuvalet tıkanıklığından şüphelenebilirler.

 • Her şeyden önce, son derece rahatsız edici bir kokuya rastlanır.
 • Bazı tuvaletlerde sifon çekilmesine rağmen suyun akmakta zorluk çekmesine rastlanır.
 • Sifon çekilmesine rağmen suyun gitmemesi ya da çok ağır bir şekilde akması; tuvalet tıkanıklığının bir belirtisi olarak gösterilebilir.

Yaşam alanı sahipleri; yukarıdaki belirtilerle karşılaştıkları takdirde profesyonel bir tıkanıklık açma firması ile irtibat kurmalıdırlar. Güzel sözlerin tek geçerli olduğu yer şiir kitapları ve makaleler noktasında olduğunu bu da firma olarak bizlerin tam olarak icraatle ele alınmaktan yanayız. Ne zaman sizlere gerçeği aktarsak da piyasadan neden bizleri böyle eleştirmektense öv bizi diye. Bizde bundan dolayı en iyi hizmeti ne derece yapılacak ise onu yaparak hizmetlerimizi sunarız.

Tıkalı Tuvalet ile Karşılaşınca Ne Yapmak Gerekir?

Her insan; yaşam alanında tıkalı tuvalet sorunuyla en az bir defa karşılaşmıştır. Tuvaletin bilinçsiz bir şekilde kullanılması, binanın inşa edilmesi esnasında birtakım hatalar yapılması gibi etmenlerden dolayı tıkanıklık sorununa rastlanır. Bu gibi hallerde, insanların panik yapmaması ve sakince düşünmesi gereklidir.

Yaşam alanı sahipleri; tıkalı tuvalete müdahale etmek isteyebilirler. Tuvalet pompası, ince tel elbise askısı, kimyasal açıcı gibi seçenekler sayesinde soruna çözüm bulunabilir. Ancak, kişinin her şeyden önce, ellerine eldiven takması gerekir. Ardından, uzun kollu bir elbise giymelidir. Bunun yanı sıra, bir defa sifon çekilerek duruma müdahale edilebilir. Ayrıca, bir kova dolusu suyun tuvalete dökülmesine rastlanabilir.

İnsanlar; birtakım tesisat arızaları ile karşılaşabilirler. Onlardan en çok korkulanı da tuvalet tıkanıklığıdır. Bilhassa bu sorun ile ilk defa karşılaşanların bazı hususlara dikkat etmeleri gereklidir.

 • Her şeyden önce, tıkalı tuvaleti pompa ile açmanın mümkün olduğunu söylemek gerekir. Neredeyse her evde basit bir tuvalet pompası vardır. Bu pompa; bilhassa tuvalette su olduğu takdirde kesinlikle işe yarayacaktır.
 • Tel elbise askısı da işe yarayabilir. Yine her evde bir elbise askısına rastlanır. Bu askı; bilhassa tıkanıklığa sebep olan maddenin biraz uzakta olduğu hallerde kesinlikle işe yarar.
 • Sirke ve karbonat karışımının tıkalı tuvaleti açacağını biliyor muydunuz? Söz konusu karışım; tuvaleti 2-3 saat içerisinde açacaktır.
 • Sonuç itibari ile bu alanda faaliyet verdiğimizden dolayı hiç bir endişeniz olmadan doğru firma seçtiğinize güvenle yaklaşabilirsiniz.

Tıkanıklık Açma Makinesi Ne İşe Yarar? Tuvaletlerde Ne Kadar Etkili ?

Tıkalı pimaş açma işi bu işi bilen kişiler tarafından yapılmalıdır. Bu sayede, söz konusu sorun olabilecek en kısa sürede çözülür. İşlemler sırasında ilk olarak pimaş görüntülenir. Bir başka deyişle, tıkanmış olan nokta tespit edilir. Bir sonraki aşamada devreye pimaş açma robotu girer. Tespit edilen nokta pimaş açma robotu ile temizlenir. Bu sayede, borunun tıkanıklığı ortadan kaldırılır. Yapılması gereken işlemler bunlarla sınırlı değil! Boru tazyikli su ile temizlenmelidir. Ayrıca, giderin durumu kontrol edilmelidir. Borunun yıkanma işlemlerinin tamamlanmasının ardından son bir kez görüntülenmesi söz konusudur. Tıkanıklık açma firması çalışanları tıkalı pimaşın açılıp açılmadığını kontrol ederek süreci sonlandırırlar.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tuvalet tıkanıklığı açma işlemine başlamadan önce tıkanıklığın boyutunun bilinmesi son derece önemlidir. Tıkanıklık giriş deliğine yakın kısımdaysa, ya da sular yavaş yavaş gidiyorsa basit tıkanıklık olarak adlandırılabilir. Bu gibi durumlarda tuvalet pompası, tel ya da kostik soda işinizi görebilir. Ancak basit olmayan, ciddi boyutlardaki tıkanıklıkların bireysel müdahale ile açılması mümkün değildir. Mutlaka bu konuda işinin uzmanı tesisat firmalarından destek almak gerekmektedir.

Teknolojiyi yakından takip eden pek çok firma kırıp dökme olmadan, kısa sürede tuvalet tıkanıklığı açma işlemlerini tamamlamaktadır. Zamandan tasarruf etmek için, aynı zamanda tuvalet tıkanıklığına kökten çözüm bulmak için teknolojik ekipmanlardan faydalanan firmaları tercih etmek daha mantıklı olacaktır.

Peki Dert Ettiğiniz Tıkanan Tuvalet Nasıl Açılır?

Tıkanan tuvaletleri açmak adına birtakım işlemlere başvurulabilir.

 • Her şeyden önce, tuvalet pompası kullanılmalıdır. Birçok yerde satılan tuvalet pompası; tıkanıklık sorununun ortadan kaldırılmasını sağlar.
 • Tuvalet tıkanıklığına sebebiyet veren husus daha ciddi olabilir. Bilhassa sorunun boru içerisindeki uzak bir noktada olduğu hallerde ince bir telden yardım alınabilir.
 • Tuvalet tıkanıklığı; istenildiği takdirde doğal yollarla da ortadan kaldırılabilir. Bilhassa bir çay bardağı karbonat ve bir su bardağı sıcak su ya da sirke karışımının tuvalete dökülmesi işe yarayabilir. Söz konusu karışım; tuvalet tıkanıklığını ortalama 2-3 saat içerisinde açar.

Tüm bunlara ek olarak, sorunun tesisat kaynaklı olduğu hallerde tıkanıklık açma firmamızdan yardım alınabilirsiniz. Kendinizi negatifler konusunda bir takım matematik kurallarına göre firmamız bu alanda zirvededir. Hemen sizleri firmamıza çay içmeye davet ediyoruz. Neticesinde bu alanda en iyisi bizleriz.

Tuvalet Açma hizmetinde profesyonel tesisat firmaları öncellikle kameralı cihazlar ile gideri görüntülemekte, tıkanıklığa sebep olan durumu tespit etmektedir. Sonrasında robot cihaza tıkanıklığın sebebine uygun başlık takılarak sorun ortadan yok edilmektedir. Bazen robot cihaz tıkanıklığa sebep olan cismi parçalarken bazen de başlığıyla tutup geri getirmektedir.

Tıkanıklığa sebep olan cisim ortadan kaldırıldıktan sonra, kameralı cihaz tekrar tuvalet borusuna salınır. Başka bir sorun olup olmadığı gözlemlenir. İkinci gözlemde tuvalet boruları ile ilgili bir soruna rastlanırsa robot cihaz bu konuda müdahale yapamamaktadır. Bu gibi durumlarda ev sahibine gerekli bilgi verilir. Tesisatın en kısa sürede yenilenmesi gerektiği önerisinde bulunulur.

Tuvalet tıkanıklıklarının meydana gelme sebeplerine bakmaya devam ediyoruz bir diğer sebebe geçecek olursak bu sadece dış etkenlerden kaynaklanmaz bazen evin inşaatında ustaların dikkatsizliğinden kaynaklı boruların yanlış yerleştirilmesi veya eğimin az olmasından kaynaklı tıkanmalar meydana gelebilir.

Hangi Tuvalet Türü Daha Çok Tıkanır?

İnsanlar; yaşam alanlarında bilhassa kullanım hatalarına bağlı olarak ortaya çıkan bazı sorunlar ile karşılaşabilirler. Onlardan birisi de tuvalet tıkanıklığıdır.

Tuvalet tıkanıklığı; hem alaturka hem de alafranga tuvaletlerde görülebilen bir sorundur. Bu soruna sebep olan çok sayıda etmen vardır. Her şeyden önce, bebek bezlerinin bilinçsizce tuvalete atılması beraberinde tıkanıklık sorununu getirir. Bunun yanı sıra, kalitesiz ve suda erimeyen tuvalet kağıtlarının atılması da aynı sonucu ortaya çıkarır. Buna ek olarak, kadın pedlerinin atılması da tıkanıklığa sebebiyet verebilir. Yaşam alanı sahipleri; izmarit, saç, temizlik bezleri gibi şeyleri tuvalete atarak da farkında olmadan tıkanıklık sorununu ortaya çıkarabilirler.

Bu gibi durumlarda daha sonra bahsedeceğimiz tıkanıklık açma yöntemlerinden hiçbiri işe yaramayacaktır. Böyle bir durumla karşılaşırsanız eğer size bahsedeceğimiz evde kendiniz tıkanıklık açma yöntemlerini uygulamak yerine işin uzmanına yani bize başvurmanız en doğru yöntem olacaktır. Hazır bahsetmişken tıkanıklığa neden olan konulardan sonra evde basit bir tıkanıklıkla karşılaştığınızda izleyebileceğiniz yöntemlerden bahsedelim.

Tuvalet Gideri Tıkanıklığı Açma

Gider tıkanıklığı açma işlemleri zamanında yapılmadığı takdirde durum içinden çıkılmaz bir hale gelebilir. Tıkalı olan bir giderden dolayı o alanı paylaşan herkes ciddi anlamda risk altına girebilir. Giderlerin açılması için vidanjör ile çekme işlemi yapılabilir. Bunun yanında tazyikli su sıkmakta en çok kullanılan tekniklerden biridir. Giderin neresinde tıkanma olduğu bilinmiyorsa o zaman termal kamera aracılığı ile tıkanan yerin tespiti yapılabilir. Bu sayede tam olarak nerede işlem yapmak gerektiği anlaşılır ve onarım işlemleri çok kısa zaman içinde sona erebilir. Bu ekipmanlara sahip olan kişiler veya firmalardan yardım almak en doğru seçim olacaktır. Bu sebeple tuvalet gider tıkanıklığı açma konusunda sadece önerilen kişiler ile çalışmak gerekir.

Tuvalet Tıkanıklığı Yaşayanlara Tavsiyeler

Yaşam alanı sahipleri; hem tesisat hem de kullanım hataları kaynaklı birtakım tuvalet tıkanıklık açma sorunları ile karşılaşabilirler. Bilhassa tuvalet tıkanıklığı can sıkıcı bir durumdur. Bu sorun ile karşılaşan insanlar; tahmin edebileceğiniz üzere panik yaparlar. Ancak, panik yapmamak ve sakin olmak gerekir.

Tuvalet tıkanıklığının ciddi olup olmadığına bakılmalıdır. Bilhassa yakın bir bölgedeki tıkanıklık vakaları kendiliğinden düzelebilir. Hatta, tuvalet pompası kullanıldığı takdirde sorun kısa sürede çözülebilir. Bunun yanı sıra, ince bir tel de bilhassa biraz daha uzak bölgedeki tıkanıklık sorununu ortadan kaldırabilir. Ayrıca, sirke ve karbonattan oluşan karışım tuvalete dökülebilir. Tüm bunlardan sonuç alınamadığı takdirde tuvalet tıkanıklığı açma hizmeti veren firmalar aranmalıdır.

EN DOĞRU KARAR İLE TERCİH TESİSATI TIKANIKLIK AÇMA İLE DENEMELİSİNİZ !

Bunlardan ilki doğal yöntemlerden de biri olan karbonat ve sirke ile açma yöntemi. Tıkanan tuvalete bir çay bardağı karbonat ve 1 su bardağı beyaz sirke döküp üzerine kaynar su dökülür ve oluşan tıkanıklığın geçmesi beklenir. Bu arada sifonu çektiğinizde klozete su hızlı bir şekilde doluyorsa tıkanan boru daha yakın yerdedir. Ama sifonu çektiğinizde klozete su daha yavaş bir şekilde doluyorsa oluşan tıkanıklık daha uzak bir yerdedir.

Bu durumları kontrol edip size söylediğimiz doğal yöntemi uyguladığınızda basit bir tıkanıklık ise muhtemelen sorunumuz çözüme kavuşacaktır. Diğer açma yöntemi ise susta dediğimiz yani tuvalet açma aparatı ile uygulanan bir yöntemdir. Hırdavat satan yerlerden kolay bir şekilde temin edebileceğiniz susta adı verilen alet ile baş kısmından açarak tıkanıklık yakın bir yerde ise yani aletin ulaşabileceği yakınlıkta ise ileri ittirerek veya yukarı doğru çekerek tıkanıklıktan kurtulabilirsiniz.

Tıkanan tesisatların en kısa zamanda yeniden işler haline gelmesi için mutlaka tıkanıklık açma işlemleri yapılmalıdır. Bu işlemlerde farklı teknik ve ekipmanlar kullanılır. İşlemleri yapacak olan kişilerin mutlaka gerekli deneyimlere sahip olmaları ve aynı zamanda doğru ekipmanları kullanmaları gerekir. Aksi takdirde daha ciddi sorunlar ortaya çıkabilir. Tıkanan bölgenin tespit edilmesi ve onarılması sırasında suyun kapalı olması ve diğer güvenlik tedbirlerinin alınması gerekir. Bu konuda destek almak isteyen kişilerin mutlaka uzman ve güvenilir ustalar ile çalışmaları gerekir. Özellikle zorlu çalışma alanlarında yaşanan tıkanmalarda çok daha dikkatli olmak gerekir. Çünkü bu alanlarda tıkanıklık açma işlemleri çok daha zor olabilir ve bu sebeple deneyim gerekir.

Yine evdeki bir malzeme ile yapabileceğiniz yine sustaya benzer bir yapıda olan yani aynı mantıkla çalışan tel askı ile açma yöntemi. Evinizde bulunan bir tel askıyı asma kısmının dibinden keserek ve açarak klozetin veya tuvaletin borusunda meydana gelen tıkanıklığa kolay bir şekilde erişip sorunu çözebilirsiniz.

Tıkalı Durumdaki Tuvaletlerinize Profesyonel Destek Sağlıyoruz

Bütün bu yöntemleri uyguladınız veya size en başta tarif ettiğimiz şekilde klozetin yavaş veya hızlı dolup dolmadığını kontrol ettiğinizde tıkanıklığın erişebileceğiniz veya doğal yöntemlerle giderebileceğiniz bir yerde olmadığını fark ettiniz bu durumda kesinlikle işin uzmanına yani bizlere başvurmanızı öneririz.

Tıkanıklık eğer borulardan kaynaklı değilse yani pimaşlarda herhangi bir kırılma yetersiz eğim veya inşaat kaynaklı bir sorun yoksa kameralı robotlarımız ile sorunu kırmadan tespit edip kolay bir şekilde açabiliriz. Tıkanıklık açma robotun ucunda bulunan kamerayı borularda dolaştırarak tıkanıklığın nerede ve nasıl bir malzemeden kaynaklandığını tespit edip tıkanıklık oluşturan malzemeye göre robotun ucunu aparat takıp kolay bir şekilde meydana gelen tıkanıklığı ortadan kaldırıyoruz. Eğer yaptığımız işlerde herhangi bir şekilde bizden kaynaklı bir sorun oluşursa ücretsiz bir şekilde gelip sorunu komple çözümlüyoruz. Bu tip durumlar ile karşılaştığımızda kesinlikle amacımız  % 100 müşteri memnuniyeti olmaktadır.

Kameralı Sistem ile Tıkanıklık Açmak Mümkün Mü?

Yaşam alanlarının bilinçsiz bir şekilde kullanılmasından dolayı çok sayıda tıkanıklık vakasına rastlanabilir. Bu gibi hallerde, profesyonel hizmet sunan firmalar tercih edilebilir. Bilhassa kameralı sistem ile tıkanıklık açmak çok iyi bir seçenektir. Bu yöntem ile tıkanıklık açan firmalar aşağıdaki süreci takip ederler:

 • Aşırı yağlanma dolayısıyla gider borularında tıkanıklığın meydana geldiği hallerde boru içerisini jet yıkama motoru ile yıkamak söz konusu olabilir. Bir başka deyişle, tesisat yıkaması ile soruna çözüm bulunabilir. Bu sayede, çok uzun süre herhangi bir tıkanıklık vakasına rastlanmaz.
 • Mutfak lavabosunda meydana gelen tıkanıklığı fark eden firma çalışanları; sorunun tesisatta olduğunu anladıkları takdirde onarım süreciyle ilgilenen bir ekibi adrese çağırabilirler.

Görüleceği üzere 2 aşamada kameralı sistem ile tıkanıklık açmanın nasıl mümkün mü değil mi olduğunu sizlere aktarmış olduk. Bu hususları da özellikle altını çizerek sizlere aktarmak istedik.

Kırmadan Tıkanıklık Açma

Tesisatlarda yaşanan tıkanmalarını onarımları sırasında birçok kişi kırmadan tıkanıklık açma işlemlerinin kullanılmasını ister. Bu işlemler için kullanılacak en doğru tekniklerin başında termal kameraları kullanmak gelir. Özel bir teknolojiye sahip olan bu makineler sayesinde duvarlar kırılmadan tıkanan yer tespit edilir ve onarım işlemlerine başlanabilir. Bu sayede çok küçük bir alanda çalışmak ve gerekli işlemleri yapmak mümkün olabilir. Özellikle duvar içinde veya duvar ardında kalan bölümlerin onarılması gerçekten çok zordur. Bu sebeple bu tarz alanlarda yaşanan tıkanıklıklar için her zaman işin uzmanlarından yardım almak gerekir. Kırmadan tıkanıklık açma işlemleri yapabilen firmalardan yardım alınarak tıkalı bölgelerin onarımları hızlı bir şekilde tamamlanabilir.

Teknolojik cihazlar kadar bu cihazları kontrol eden personelin tecrübe ve deneyiminin de son derece önemli olduğu unutulmamalıdır. İşte tercih tesisat olarak uzun yılların tecrübesi ve personellerimizin güler yüzü sayesinde siz değerli müşterilerimizin sorunları ile % 100 başarı ile uğraşmaktadır. En ileri teknloji cihazları ile sektörün liderliğini üstlenen firmamızın böyle bir durum beklentisinde yapacağınızı hemen ifadelendiriyoruz. Korkusuzca size hizmet verirken hiç bir noktanıza zarar vermeden ( kırıp dökmeden) olduğu gibi aynı sistem üzerinden sorunlarınıza çözüm üreteceğiz. Genel olarak bazı sorunlar mutlaka kırılması gerekmekte. Çünkü Tuvalet Tıkanıklığı Açma işlemi alt kısımda olan borunuz delindiği zaman veyahut eskiden beri artık taşlaşmış kirlerin birikintisi ile komple çözüm için kısa bir müdahele gerekebilir. Bu esnada sizin sorununuza az da olsa bir iki tesisat işlemi yapmak gerektiği ortadadır.

Tıkalı Tuvaleti Açmak Adına Neler Yapılabilir?

Tuvalet tıkanıklığı; birçok insanın kabus olarak nitelendireceği türden bir sorundur. İnsanlar; günün birinde sifon çekmelerine rağmen suyun akmadığını veya çok yavaş aktığını görebilirler. Bunun yanı sıra, tuvaletlerinden gelen katlanılması imkansız bir koku ile de karşılaşabilirler. Bu gibi hallerde, tuvaletlerinin tıkandığını fark edebilirler. Tıkalı tuvaleti açmak adına birtakım yöntemlerden faydalanılabilir.

 • Her şeyden önce, sağlam ve kaliteli bir tuvalet pompası kullanılabilir. Ancak, pompanın en iyi şekilde çalışması adına tuvalette su olması gereklidir.
 • İnce tel elbise askısı; bilhassa tıkanıklığa sebep olan maddenin uzak bir mesafede olduğu hallerde işe yarar.
 • Karbonat, sıcak su ve sirke karışımı da tuvalete döküldüğü takdirde işe yarayacaktır.

Garantili Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tuvalet tıkanıklığı; insanların yaşam kalitesini olumsuz etkileyen faktörlerin başında gelir. Bu noktada, söz konusu tıkanıklık sorununa çözüm bulmak adına vakit kaybetmeden bir tıkanıklık açma firması ile irtibat kurulmalıdır.

Tıkanıklık açma firması; her şeyden önce, keşif faaliyeti ile sorunun büyüklüğü hakkında bilgi alır. Bunun yanı sıra, sorunun tuvalet giderinden mi yoksa binanın ana rögarından mı kaynaklandığı tespit edilmelidir. Bu noktada, gider hattına kameralı cihaz ile bakılır. Sonuç olarak, tıkanıklığın hangi bölgede olduğu tespit edilir. Sorunun büyüklüğü ve oluştuğu bölge dikkate alınarak yol haritası belirlenir. Robotlu gider açma uygulaması kullanılarak sorunun en kısa sürede ortadan kaldırılmasına rastlanır.

Şampuan İle Tuvalet Açmak Mümkün Mü?

Tuvalet tıkanıklığı yüzünden ailecek zor günler yaşayabilirsiniz. Bu noktada, tıkanıklığı açmak adına evde yapabileceğiniz bazı şeyler olduğunu ifade edebiliriz. Her şeyden önce, tuvalette su olduğu takdirde tuvalet pompası kullanarak tıkanıklığı açabilirsiniz. Bunun yanı sıra, ince tel elbise askısı da tıkanıklığa sebep olan maddeyi ortadan kaldırma konusunda kesinlikle işe yarar. Son olarak, karbonat – su – sirke ya da tuz – sirke karışımından da yararlanabilirsiniz.

Birçok kişi; Google’da şampuan ile tuvalet tıkanıklığı açmanın mümkün olup olmadığını araştırır. Ancak, bu konuda yapılmış net bir çalışma yoktur. Bir başka deyişle, garantili bir yöntem değildir. Bu noktada, tıkanıklık sorunu ile karşılaşanların farklı yöntemleri denemeleri tavsiye edilir.

Gelin hiç bir kusur bırakmadan ilk gelinen andan itibaren ( ortalama 30 dk. içerisinde servis sunarız ) doğrudan tıkanmanın kaynağına erişerek cihazlarımızla ön fizibiliteyi gerçekleştirmiş ne sorun var ise o noktayı ele alarak bütün problemlere çözüm oluruz. Çünkü kalıcı bir işlem en hızlı olan ve en temiz olarak yapılan olduğunu çok iyi bildiğimizden sizlere en iyisini vermek için hıncahınç uğraşırız. Sonuç itibari ile bütün memnun müşterilerimizi biriktirme mantığımız da bu şekilde gerçekleştiğinden sektörel olarak en iyisi en hızlısı ve en çok tercih edileni Tercih Tesisat‘tır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir