Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo Tıkanıklığı Açma
Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıkları ev ve işyerlerinde ortaya çıkan oldukça can sıkıcı bir durum olmakla birlikte acil müdahalede bulunulması gereken olumsuzluklardır. Esas olan lavaboların tıkanmasına fırsat vermeyecek şekilde bilinçli kullanılmasıdır. Ancak bazen kullanıcıdan ziyade teknik hatalar ve olumsuzluklar da lavaboların tıkanmasına zemin hazırlamaktadır. İmkan dahilinde firmamızın sizlerin bütün endişelerinizi anlıyor ve bu yünde gereken bütün adımları atmaktadır. Her biri farklı yol ve yöntemler ile süreçlerinizi yöneterek sizi sorunlarınızdan kurtarmaktayız.

Lavabo Gideri Nasıl Tıkanır?

Lavabolar tıkanmasında iki ana sebep vardır. Bunlardan ilki kullanım hataları olurken ikincisi lavabonun yapımından, montajından kaynaklı olan teknik tıkanıklardır. Lavaboların tıkanma sebepleri genel itibariyle şu şekilde sıralanabilir:

  • Banyo lavaboları genellikle tıraş işleminden sonra kılların gidere atılmasıyla tıkanmaktadır. Sakal kılları zamanla borunun dirsek kısmında birikerek tıkanıklıklara yol açmaktadır.
  • Kalıp sabunların parçaları da zaman içerisinde lavabo borusunda sertleşerek tıkanıklıklara zemin hazırlamaktadır.
  • Mutfak lavabolarına dökülen organik atık olarak adlandırılan yiyecek artıkları da lavabo tıkanıklarının başlıca sebepleri arasındadır.
  • Çay çöpleri de asla lavaboya boşaltılmamalıdır. Suya karşı dirençli olan çay çöpleri zaman içerisinde lavaboların tıkanmasına sebep olmaktadır.
  • Lavabolara yağ asla dökülmemelidir. Lavabolara dökülen yağlar borularda donarak yapışmakta zamanla sertleşerek ciddi tıkanıklara yol açmaktadır.
  • Lavabonun inşaatı sırasında gidere kalan beton kalıntıları, ya da lavabo montajında gidere ve boruya yeterli eğimin verilmemiş olması da teknik hatalardan kaynaklı lavabo tıkanıklarına örnek gösterilebilir.

Lavabo Tıkanıklık Açma Fiyatları 2023-24

Tuvalet tıkanıklığı gibi ciddi bir sorun ile karşı karşıya kalanların yapmaları gereken bazı şeyler vardır. Bu sorun profesyonel yardım almadan çözülebilir. Bir başka deyişle, tuvalet pompası, sirkeli, karbonatlı karışımlar sayesinde tıkanıklık sorununa çare bulunabilir. Fakat, bu yöntemlerin işe yarayacağının bir garantisi yoktur. Yapılması gereken şey profesyonel tıkanıklık açma firmasından yardım almaktır.

Tuvalet ve lavabo tıkanıklığı açma firmalarının belirli bir fiyat politikası mevcuttur. Fiyatları etkileyen birden çok husus vardır. Bilhassa sorunun büyüklüğü, harcanacak zaman, firmanın yaşam alanına olan uzaklığı gibi faktörler fiyatlara doğrudan etki eder. Yine de 2023 yılının Ağustos ayında olduğumuz şu günlerde tıkanıklık açma fiyatlarının bütçeyi zorlamayacağını dile getirmeliyiz.

Evde lavabo gideri açma yöntemleri nelerdir?

Lavabo tıkanıklarının çok ciddi sebepleri olmadığı sürece, evde uygulanabilecek pratik yöntemlerle kısa sürede açılması mümkündür. Lavabo tıkanıklığı açma işlemlerinde evde kolayca uygulanabilecek bazı yöntemler şunlardır:

  • Karbonat ve sirke: En geleneksel yöntemlerden biri olan karbonat sirke ikilisi, lavabo açma işlemlerinin de yıldızıdır. 1 bardak karbonat üzerine 1 bardak beyaz sirke dökülerek, 10 ya da 15 dakika beklenir. Ardından sıcak su dökülerek lavabonun açılması sağlanır.
  • Lavabo Pompası: Pompa kullanarak lavabonuzu birkaç dakika içerisinde açmanız mümkündür. Özellikle körüklü pompalar bu konuda daha da verimlidir. Burada dikkat edilmesi gereken pompalama işlemi sırasında, pompanın hava almasının engellenmesidir.
  • Tel: Dayanıklı ve bükülebilir bir telin ucuna kanca şekli verilerek, gider yoluna yavaş hareketler itilerek, gideri tıkayan nesnenin yolu açması sağlanır.
  • Tesisatçıya Başvurma: Lavabonuzda inatçı bir tıkanıklık söz konusu ise tesisatçılardan destek alıp, kısa sürede, kalıcı olarak lavabonun açılmasını sağlayabilirsiniz.

Yukarıdaki bu adımları denediyseniz ve hala çözüm alamadıysanız artık yapacağınız tek şey kalmış bulunmaktadır. Bu da firmamızın en hızlı olacak şekilde çözüm üretebilmesi anlamını taşımaktadır. Her zaman dediğimiz gibi firmamızın kaliteli hizmeti asla tesadüf olmadığı gibi bu alandaki hizmetlerimizi de sizlere sunmak tesadüf değildir. Biz firma olarak seçim yatırımı olarak değil tek bir alan olarak sizin lavabonuzu dosdoğru şekilde çözümlemek amacındayız. Bir atolye gibi düşündüğünüzde baktığınızda kalıcı bir işçilik ile bunu tamamlamaktayız.

Lavabo Tıkanıklığını Açmak Mümkün Mü?

İnsanlar tesisat sorunları ve yanlış kullanım yüzünden lavabo tıkanıklığı gibi ciddi bir sorun ile karşılaşabilirler. Bu sorunun üstesinden gelmek adına farklı yöntemlerden yararlanılabilir. Bilhassa evde uygulanabilecek yöntemlerden bazıları işe yarar.

Lavabo tıkanıklığını bulaşık deterjanı sayesinde açmak mümkündür. Her şeyden önce, bulaşık deterjanının yarısı lavabo giderine dökülmelidir. Ardından, lavaboya tıpa takılmalıdır. Bir leğen dolusu sıcak su hazırlanmalıdır. Hazırlanan su lavaboya dökülmelidir. Bu işlemin ardından lavaboya takılan tıpa çıkartılmalıdır. Bu sayede, tıkanıklıktan etkilenen lavabo drenajını temizlemek mümkün hale gelir. Bulaşık deterjanı yöntemi fazlasıyla işe yarar. Ancak, yine de kişinin elini sıcak suya değdirmemeye çalışması gerekir. Bu yöntem kimyasal madde kullanımına kıyasla daha çok işe yarar.

Kalıcı çözüm olarak lavabo tıkanıklığı nasıl açılır?

Lavabo tıkanıklığı açma işlemi kadar kadar bunun kalıcılığı da oldukça önemlidir. Aslolan lavabo tıkanıklığına uzan vadede kalıcı çözümler bulmaktır. Lavabo tıkanıklığında en kalıcı çözüm tesisatçıların kullandığı kamaralı manikalarla elde edilen sonuçlardır. Tesisatçılar kameralar sayesinde gideri gözleyebilmekte, sorunları görmekte ve tıkanıklığa sebep olan sorunu kalıcı olarak ortadan kaldırmaktadır. Bu sayede tıkanıklık yok edilip, gider borusu temizlenmektedir. Üstelik makinalı cihazlar sayesinde hiç bir yerde kırma, dökme, gibi işlemlere ihtiyaç yoktur. Tesisat firması dakikalar içerisinde tıkanıklığı tespit ederek, lavaboyu kullanılabilir hale getirmektedir.

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Lavabo tıkanıklığı açmak isteyenlerin önünde birden çok seçenek söz konusudur. Her şeyden önce, kişinin yaşam alanındaki lavabo tıkanıklığı sorununa bizzat kendi çabalarıyla müdahale etmesi söz konusu olabilir. Lavaboya pompa ile basınç oluşturarak açılması sağlanabilir. Ayrıca, şiş benzeri bir madde; lavabonun üst kısmındaki deliklerden içeriye sokulabilir. Fakat, bu yöntem; bilhassa tesisata zarar verebilir.

Lavabo tıkanıklığı açmak isteyenler; lavabonun alt kısmındaki bağlantı borusunu sökebilirler. Bu sayede, boru içerisinde yer alan ve tıkanıklığa sebep olan maddeler temizlenerek ortadan kaldırılabilir. Ayrıca, neredeyse her markette bulunan lavabo açıcı kimyasallardan yararlanılabilir. Ancak, bu yöntemlerin hiçbirisinden sonuç alınamadığı takdirde tıkanıklık açma firması ile irtibat kurulabilir.

Lavabo Tıkanıklığı ile Karşılaşıldığında Neler Yapılabilir?

Lavabo tıkanıklığı; herkesin karşılaşabileceği türden bir sorundur. İnsanlar; bu tür bir sorun ile karşılaştıklarında paniğe kapılırlar. Fakat, işini iyi yapan, profesyonel bir tıkanıklık açma firmasını tercih ettikleri takdirde lavabo tıkanıklığı sorununu çözebilirler.

Lavabo tıkanıklığını açma kategorisinde hizmet veren firma; her şeyden önce sorunun nereden kaynaklandığını araştırır. Binanın ana rögar girişi ya da yaşam alanı kaynaklı tıkanıklık sorununa rastlanabilir. Bilhassa lavabo kaynaklı durumlarda gider hattına kamera gönderilebilir. Bu sayede, problemin nerede olduğu tespit edilir. Ardından, robot cihaz ile tıkanıklık sorunundan kurtulmaya çalışılır. Lavabo tıkanıklığı açma işlemleri bu şekilde özetlenebilir. Tıkanıklık açma firması; kendisi için ödenen parayı hak edecek bir hizmet sunar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir