Petek Isınmıyorsa Ne Yapılmalıdır?

Petek Isınmıyorsa Ne Yapılmalıdır?

Havaların soğumaya başlaması ile normal olarak her evde petekler aktif hale getirilir ve istenilen sıcaklık seviyesi ile ısınma ihtiyacı giderilir. Ancak her kış mevsiminin başlangıç evresinde kişilerin ortak sorunu olan peteklerin ısınmaması, doğal olarak can sıkıntısı veren bir surumu meydana getirir. Peki, Petekler Isınmıyorsa Ne Yapılmalıdır? Aslında peteklerin ısınmama durumu pek çok nedene bağlı olarak gelişebilir. Ancak peteklerdeki ısı dengeli bir şekilde yayılmıyor ise ilk akla gelen genelde peteğin hava yapmış olmasıdır. Yani peteğin üst kısmında sıcaklık var ama alt tarafı ısınmıyorsa, peteğin havası alınmalıdır. Peteğin havası alındığı halde Petekler Isınmıyorsa, tesisat içinde tortulaşma meydana geldiğinden su döngüsü yapılamıyor olabilir. Bu durumda uzman ekip tarafından detaylı şekilde petek temizliği yapılmalıdır.

Petek Temizliği

Petek temizliği denildiğinde bazı kişiler peteklerin sökülerek temizlendiğini düşünmektedir. Kesinlikle böyle bir durum söz konusu değildir. Petekleriniz ısınmadığında uzman bir ekibe başvurmanız durumunda, konumunuza ulaşan ekip sadece banyonuzu kullanacak ve tüm tesisatınızı temizleyerek sorunu ortadan kaldıracaktır. Yani Petek Temizliği son sistem makineler aracılığıyla tesisata basınçlı su verme yöntemiyle yapılmaktadır. Dolayısıyla evinizin herhangi bir noktasında kırma, dökme veya pislenme gibi bir durum oluşmayacaktır. Peteklerdeki pis su klozete bağlanarak tahliye edileceği için kısa sürede tüm petekleriniz olması gereken ısıya kavuşacak ve aynı zamanda ısı dengeli şekilde yayılabildiğinden ötürü doğalgaz faturanızda ciddi bir tasarruf sağlanacaktır.

Petek Temizliği Fiyatları

Petek tesisatı döşendikten itibaren her yıl ya da en geç 2 yılda bir uzman ekipler tarafından temizliğe tabi tutulması gerekir. Çünkü zaman içinde suyun kireç oranı başta olmak üzere petek içinde sürekli dolaşan su nedeniyle peteklerin iç kısımlarında aşınmalar meydana gelir ve buda zamanla pas ve tortulanma durumunu beraberinde getirir. Petek içinde biriken tortular dibe çöktüğünden ötürü de su peteğin dip kısmına ulaşamadığı için ısı dağılımı orantılı şekilde gelişmez. Bu nedenle petek temizliğinin düzenli şekilde yaptırılması gerek ısınma gerekse cep yakan doğalgaz faturasından korunmak için önemlidir. Peki, Petek Temizliği Fiyatları Nedir? Temizlenecek olan tesisatın genel durumu ve petek sayısına bağlı şekilde fiyatlandırmada değişkenlik görülmektedir. Net rakamlara ulaşmak adına bu alanda yıllardır profesyonelce çalışmalarını yürüten firmamızla iletişime geçebilir, ekonomik koşullarda sorunsuz petek temizliği hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir