Lavabodan Neden Koku Gelir?

Lavabodan Neden Koku Gelir?

Pek çok kişinin ortak sıkıntılarından biri olan lavabodan gelen kötü kokular, maalesef ki kişilerin kullandığı temizlik ürünleriyle birlikte yemek artıkları gibi durumlardan ötürü meydana gelmektedir. Yani yemek ve çay artıklarının lavaboya dökülerek akıtılması, belli bir süre sonra gider içinde tıkanmaya ve buna bağlı olarak kokunun oluşumuna yol açmaktadır. Bazı kişiler genelde lavaboya hiçbir şekilde atık madde dökmediğini savunur. Ancak her gider tıkandığında bu sadece tıkalı giderin olduğu daireden de kaynaklı olmayabilir. Bir alt veya bir üst dairenin giderinde oluşan sıkıntıda diğer bir daireyi olumsuz etkileyeceğinden ötürü Lavabodan Neden Koku Gelir? Sorusuna karşı, toplu yaşam alanlarında her bireyin mutfak, tuvalet ve banyo kullanımlarında giderlere çeşitli maddelerin gitmemesine dikkat etmesi gerektiğini ve dikkat edilmediğinde giderlerin tıkanmasıyla bu tip sıkıntıların yaşanmasının kaçınılmaz olacağını belirtebiliriz.

Özel Cihazla Koku Tespiti

Mutfak veya banyo gibi alanlardan gelen kötü kokuların pek çok nedeni olabilir. Yani dairede sorun olabileceği gibi binanın alt yapısında ya da kanalizasyon giderinde tıkanıklık geliştiğinden yapıda giderlerden istenmeyen kokular gelebilir. Bu durumda sorunun ana kaynağını bulabilmek adına profesyonel ekipler tarafınca Cihazla Koku Tespiti yapılmalıdır. Yani giderler kamera sistemi ile taranır ve tıkalı alan noktasal şekilde tespit edilerek profesyonel gider açma makinesi eşliğinde hiçbir yeri kırmadan gider temizliği yapılır. Bu konuda uzman ekiplere ihtiyaç duyduğunuzda firmamızın yeterli donanıma sahip olduğunu belirterek, gerektiğinde hızla çözüm üreteceğimizi bilmenizi isteriz.

Lavabo Tıkanıklığı Giderme

İş veya özel yaşam alanlarınızda lavabo giderlerinden gelen istenmeyen kokular çok kısa bir sürede hayatınıza işkenceye çevirebilir. Tabi ki, tıkanan giderleri günümüzde açmak ve koku oluşumunu önlemek mümkündür. Banyo lavabosu içine saç atmak takdir edersiniz ki, lavabonun tıkanmasına yol açacaktır. Aynı şekilde mutfak lavabosuna yemek artıklarını atmak ve zorlayarak giderden gitmesini sağlamak gibi yanlış eylemlerde yine lavabonun tıkanmasına neden olmaktadır. Her ne şekilde olursa olsun lavabonuz tıkandığında çeşitli kimyasallar dökerek Lavabo Tıkanıklığı Giderme işleminizin kısa süreli bir uygulama olduğunu belirtir, bu gibi durumlarda uzman desteğine başvurarak tıkalı giderin tamamen açılmasını sağlayarak, ancak bu sayede sağlıklı bir kullanım elde edeceğinizi dile getirmek isteriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir