Pimaş Tıkanıklığı Açma

Pimaş Açma

Pimaş Tıkanıklığı Açmapimaş tıkanıklığı açma

Pimaş, banyo, mutfak, tuvalet, lavabolardan giden atık suyu ana hatta taşıyan PVC borulardır. Tıkandıklarında giderlerden kötü koku gelmeye başlar. Tıkanıklığın derecesi arttıkça da sular giderlerden geri gelmeye başlar. Pimaş tıkanıkları fark edildikleri anda, uzman kişilerden destek almak gerekir. Teknolojinin de gelişmesiyle birlikte, herhangi bir kırıp dökme, tadilat gibi işlemler olmadan pimaş borularındaki tıkanıklık dakikalar içerisinde giderilmektedir. Pimaş boruları hem mutfak hem banyoda var olduğundan bu borulardaki tıkanıklık her iki alanda da kendini gösterebilir. Bu borulardaki tıkanıklık atık suyun giderden geri gelmesi ve giderden kötü koku yayılması ile kendini gösterdiğinden ev ve iş yerleri için oldukça sağlıksız ve hoş olmayan bir ortamın oluşmasına neden olmaktadır.

Pimaş tıkanıklığı açma işlemleri için öncelikle tüm tesisatı açmak yerine tıkanan bölgeyi termal kamera ile aramak gerekir. Bu makineler boru içlerini görüntülemek için kullanılır ve kesin sonuç verirler. Yeri belirlenen tıkanıklığın giderilmesi için tazyikli su kullanılabildiği gibi aynı zamanda ulaşılması kolay olan yerler için kirler el ile de alınabilir. Bu sayede tesisatın yeniden sağlıklı bir şekilde çalışması sağlanır. Eğer bu duruma uzun zaman müdahale edilmezse o zaman sorun çok daha ciddi boyutlara ulaşabilir. Bu sebeple bu konuda her zaman uzman kişilerden ve hızlı bir şekilde yardım almak gerekir.

Pimaş tıkanıklığı açma işlemleri için her zaman için en doğru tekniklerin kullanıldığından emin olmak gerekir. Hemen hemen her platformda bu konu ile alakalı olarak siz değerli velinimetlerimize mutlaka işinin hakkını veren ve bu alanda profesyonel olan bizlerle çalışmalısınız. Nitekim fikri bir olan firmalara  baktığınızda önemli konularda mutlaka profesyonel davranarak tüm donanımları ile sürece destek verirler. Pimaşlar hassas olduğu gibi bir o kadar da özen gerektiren bir temizliğe ihtiyaçları vardır. Son anda karar değiştirmeden bizler gibi profesyonellere danışarak doğrudan destek almanızı tavsiye ederiz.

Pimaş Tıkanma Sebepleri Nelerdir?

Pimaş tıkanıklarının sebepleri, tıkanmanın yaşandığı bölgeye göre farklılık göstermektedir. Tıkanıklıkların çoğu kullanıcı hatası olsa da bazen kullanıcının kontrol edemediği sebeplerle de tıkanıklığa yol açmaktadır. Pimaş tıkanıklığı açma işlemine başlamadan önce sorunun  tespit edilmesi çok önemlidir. Pimaş tıkanıklıklarının başlıca sebepleri şunlardır:

  • Tuvalete atılan, peçete, kağıt havlu, ped, çocuk bezi, temizlik bezi gibi suya dirençli cisimler
  • Mutfak lavabolarına dökülen yağlar, sebze meyve artıkları, çay posaları
  • Banyoda sabun kalıntıları, tıraş atıkları, dökülen saç telleri
  • Pimaş borularında zamanla oluşan kireçlenmeler
  • İnşaat sırasında gider borularına beton, alçı gibi inşaat malzemeleri düşerek, borunun çapını daraltması
  • Pimaş boru döşemesinde ustanın eğimi yanlış oluşturması

Tıkalı Pimaş Açma Yöntemleri Nelerdir?

Gelişen teknolojiden tesisat sektörü de nasibini almıştır. Pimaş açma makinaları sayesinde pimaş tıkanıkları kırıp dökme olmadan kısa bir sürede kolaylıkla açılabilmektedir. Önemli olan gerekli teknolojik ekipmanlara ve profesyonel personellere sahip olan tesisat firmasından destek almaktır. Pimaş açma makinası kanal boyunca ilerleyerek tıkanıklığa yol açan etmeni ortadan kaldırarak suyun akış yönünü açmaktadır.

Pimaş tıkanıkları etkisi giderek artan tıkanıklardır. İlk etapta basit tıkanıklık olarak kendini gösterir. Tıkanıklığın olduğu bölge genellikle pompalama tekniği kullanılarak tekrar açılır. Ancak bu tamamen geçici bir çözümdür. Pompalama tekniği ile açılan kanal kısa bir düre sonra tekrar tıkanarak kullanılmaz hale gelmektedir.

Tıkanıkların kalıca çözümü pimaş makinası ile tıkanıklığın giderilmesinden geçmektedir. Pimaş makinası ile tıkanıklığın giderilmesinde;

  • Tıkanıklığın olduğu bölgedeki pimaş borusuna kamera salınarak sorun ve boyutu tespit edilir.
  • Tespit edilen sorun doğrultusunda kanal açma makinasına uygun başlık takılır. Bu başlık soruna göre değişmekle birlikte ya sorunu parçalayarak ortadan kaldırır ya da tutup çekerek geri getirir.
  • Tıkanıklığa sebep olan cisim kanaldan yok edildikten sonra kanal yüksek basınçlı su ile yıkanarak temizlenir.

Özellikle mutfaklarda tıkanıklığın en önemli sebebi yağladır. Yağlar pimaş borusuna yapışarak zaman içerisinde katılaşmaktadır. Katılaşan yağlar suyun akmasını engelleyerek tıkanıklıklara yol açmaktadır. Kanal açma makinası bu yağları parçalayarak direk kanalizasyon sistemine göndermektedir. Ardından basınçlı su ile kalan yağ parçaları da temizlenir. Dahası eğer kafanızda bu tip konular ile alakalı bilgi almak veyahut daha sonra bu konuda konuşmak isterseniz hiç çekinmeden arayabilirsiniz. Firmamız siz değerli müşterilerimizin bu tip konularda bilgi sahibi olmasından yüksünmez, üstelik elinden geleni hepsi ücretsiz olarak aktarır.

BORU TIKANIKLIĞI AÇMA

Pimaş boru tıkanıklığı açma konusunu detaylı bir şekilde alt başlıklar halinde, hem evde kendiniz uygulayabileceğiniz küçük problemlerde basit çözümlü durumları aktaracağız hem de tıkanıklık çeşitlerinden ve yöntemlerinden bahsedeceğiz.

DOĞAL YÖNTEMLE BORU TIKANIKLIĞI AÇMA

En basit haliyle yaşadığımız küçük çaplı tıkanıklıklardan başlayalım. Bunlar genelde mutfak gider borusu ve banyo lavabosu gider borusudur.mutfak veya banyo lavabosunda ciddi boyutta olmayan tıkanıklıklarımıza genelde karbonat, sirke ve sıcak su üçlüsü gayet iyi gelmektedir. Bir diğer doğal yöntem limon veya limon tuzu konularında açılma durumlar gelmektedir. Fakat bizler diyoruz ki bu tip yöntemlerle anlık çözümler üretebileceğiniz gibi bu işlemler aracılığıyla kalıcı bir süreç olmayacaktır. Umursanmayan ve dikkate alınmayan bu durumda programsal olarak geç kalındığında emin olabilirsiniz ki pimaşlarınız büyük ölçekte zarar görecektir. Daha kalıcı bir soruna yol açmadan mutlaka bizlere ulaşmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Profesyonel Pimaş Tıkanıklığı Açma hizmeti almak istiyorsanız hemen bizi arayın. Bizi arayıp hizmet talep ettiğinizde % 50 kazançlı çıkmak ve bu konuda en doğru tercihi yapmak istemez miydiniz.

Kırmadan Pimaş Açma İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilir?

Tıkanıklık açma işlemleri yapılırken bazı hususlara dikkat edilmelidir. Bilhassa yaşam alanına kesinlikle zarar verilmemelidir. 90’lı yıllarda tesisat firmalarının tıkanıklık sorununu çözmek adına doğrudan kırma işlemlerine başvurmasına rastlanıyordu. Bu durum; yaşam alanı sahiplerinin hem maddi hem de manevi açıdan zarar görmelerine neden oluyordu. Etrafın kirlenmesi, yaşam alanının görüntüsünün bozulması söz konusuydu. Fakat, 2020’li yıllarda olduğumuz şu günlerde gelişen teknoloji sayesinde kırma işlemlerine gerek kalmamıştır.

Pimaş; bilhassa yabancı maddeler yüzünden tıkanabilir. Tıkanıklık sorunu; tel ya da pompa sayesinde ortadan kaldırılabilir. Fakat,pimaş tıkanıklığı söz konusu ise uzman müdahalesine ihtiyaç duyulur. Kişinin kendi başına yapacağı işlemler tesisata çok daha ciddi bir zarar verebilir. Peki pis su gideri nasıl açılır konusunda bir fikriniz yok ise haydi hemen size bu konuda bilgi verelim.

Tıkalı Gider Nasıl Açılır?

Tıkalı giderin açılması hassas bir konudur. Yaşam alanı sahipleri tıkanıklığın olduğu bölgeyi sorunsuz bir şekilde kullanmak adına gideri açtırmak zorunda kalırlar. Gider açma sorunları insanların kabuslarından birisidir. Bu tür sorunlarla karşılaşmak istemeyen insanlar lavabo ve tuvaletlerini düzgün bir şekilde kullanmalıdırlar.

Tıkalı gider açmak adına profesyonel destek alınabilir. Her şeyden önce, giderin nereden kaynaklı olarak tıkandığı tespit edilmelidir. Bazı tıkanıklık sorunları zannedildiği kadar ciddi değildir. Bilhassa giderin alt kısmında yer alan borunun sökülmesi ve temizlenmesi gerekli olabilir. Fakat, bazı tıkanıklık sorunları bu kadar kolay çözülmeyebilir. Onları ortadan kaldırmak adına profesyonel kişilere ve teknolojik araçlara ihtiyaç olabilir.

Tıkalı Pis Su Gideri Nasıl Açılır?

Pis su gider tıkanıklığını açmak isteyenlerin vakit kaybetmeden profesyonel destek almaları gerekir. Yaşam alanı sahiplerinin bu sorunu tek başlarına ortadan kaldırabilmeleri mümkün değildir. Birçok kişi sivri uçlu aletleri kullanarak tıkanıklık açmaya çalışır. Pis su giderinin ileri noktalarında meydana gelen tıkanıklıkların açılmasında herhangi bir işe yaramayan sivri uçlu aletler kullanılmamalıdır.

Pis su giderini açmak adına alanında uzman kişilerden yardım alınmalıdır. Bu tür firmaların teknolojik ekipmanları vardır. Bilhassa robot ve kamera kullanılarak duruma müdahale edilebilir. Ayrıca, tıkanıklığı açmak adına özel olarak tasarlanmış aparatlardan yararlanılır. Profesyonel firma çalışanları tıkalı gidere müdahale ederken tesisata hiçbir şekilde zarar vermezler.

Pimaş Tıkanıklığına Nasıl Müdahale Edilmelidir?

Pimaş tıkanıklıkları insanların tek başlarına ortadan kalkabilecekleri türden bir sorun değildir. Bir başka deyişle, profesyonel bir müdahale ile açılmaları şarttır. Kameralı gider açma cihazı sayesinde tıkanıklığın nerede olduğu ve hangi nedenden kaynaklandığı ortaya çıkarılır. Bir sonraki aşamada, kameralı gider açma cihazı kullanılır. Bu cihazın monitöründen tıkanıklığın hangi noktada olduğu görülür. Tıkanıklığın nerede olduğu belirlenerek yol haritası hazırlanır.

Robot cihaz bu tür sorunların üstesinden gelmek adına en iyi seçenektir. Söz konusu cihaz ile tıkanıklık noktasına en kısa sürede müdahale edilir. Pimaş tıkanıklığı teknolojik araçlar sayesinde en kısa sürede açılır. Gerekli olduğu takdirde pimaş borusu da değiştirilebilir.

Kanal Tıkanıklığı Açma Sorunu Pimaşlarla Başlar

Tıkanan kanallardan dolayı yaşanan sorunların en kısa zaman içinde çözülmesi için mutlaka kanal tıkanıklığı açma işlemlerinden en uygun olanları uygulanmalıdır. Kanalların tıkanması durumunda en ok kullanılan tekniklerden biri çok güçlü tazyikleri olan sular kullanmaktır. Bunun yanında çekme gücü çok kuvvetli olan vidanjörler de kullanılabilir. Bu makineler tıkanan yerleri çekerek kolay bir şekilde açar ve eskisi gibi işlemesine olanak tanır. Özellikle yer altında veya ulaşılması zor olan yerlerde yaşanan tıkanıklıklar için termal kameralara kullanılırsa gereksiz kırma dökme işlemlerine gerek kalmaz. Bu sebeple birçok yerde bu teknik kullanılır. Kanal tıkanıklığı açma işlemleri için konunun uzmanlarından yardım almak kesin çözüm için en doğrusudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir