Fayans Altındaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Fayans Altındaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Maalesef ki, yapılarda sıklıkla meydana gelen ve oluştuğu alanda insanların hayatını kabussa çeviren tesisat arızalarından biri de su kaçağı problemidir. İlk etapta sadece görsel olarak duvarlarda ıslaklık ile kendini gösterse de bir süre sonra duvar boyasının kabarması, duvarların kararması ve kötü kokunun oluşması gibi çeşitli olumsuzluklar teşkil etmektedir. Dolayısıyla fark edildiği ilk anda su kaçağının tespit edilmesi, kuşkusuz hem sağlıklı bir yaşam alanı hem de yapının zarar görmemesi açısından önemlidir. Peki, Fayans Altındaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur? Su kaçağı, hepinizin bildiği gibi temiz ya da pis su giderini oluşturan pimaş borusunda çatlak veya kırık olması nedeniyle duvar içine su sızma problemidir. Bu problem yani Fayans Altındaki Su Kaçağı günümüzde akustik dinleme cihazları ile noktasal şekilde belirlenmekte ve hasarlı pimaş boru tespit edilerek çok küçük bir kırma işlemiyle boru onarılıp, kırılan bölge düzeltilerek sorun giderilmektedir.

Tüm Alanlarda Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı, tesisatı oluşturan pimaş borusunun kalitesiz kullanılması, döşeme sırasında pimaş boruya zarar verilmesi ya da yanlış bir tesisat döşenmesi gibi çeşitli etkenlerden ötürü tesisatın kullanılmaya başlanması ile kendini göstermesi mümkündür. Bazen üst katta oluşan bir su kaçağı alt kattaki dairede görülebildiğinden ötürü Su Kaçağı Tespiti yapacak olan kişi ya da ekibin profesyonel olması önemlidir. Bu nedenle duvarlarınızda ıslaklık varsa ya da zeminden su çıkıyor ise sizlere tavsiyemiz cihazla su kaçağı yapabilecek donanıma sahip bir firmadan destek almanız olacaktır.

Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı, çoğu zaman maalesef ki arızalı noktadan kendini belli etmez. Yani çok alakasız bir noktanın duvarında ya da zeminin de ıslaklığa sebebiyet verebileceği için amatör bir tesisatçı tarafından yapınızın kırılıp dökülmesini istemiyorsanız Cihazla Su Kaçağı Tespiti yapabilecek bir ekipten yardım almanız önemlidir. Robot kamera veya akustik dinleme cihazı gibi son sistem ekipmanlar aracılığı ile hasarlı pimaş boru bire bir tespit edilmekte ve yapınızın çeşitli noktaları kırılmadan arıza kolayca giderilmektedir. Bu nedenle gereksiz yere maddi ve manevi kayıp vermemek adına firmamız gibi profesyonel tesisat kuruluşlarından yardım alabilir, yaşadığınız arızanın kısa sürede çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir