Teknolojik Yöntemlerle Su Kaçağı Tespiti

Teknolojik Yöntemlerle Su Kaçağı Tespiti

Ev ya da iş yerlerinde oluşan su kaçağı kendini duvarlarda sararma, bayanın kabarması, kötü koku ve su damlacıkları şeklinde göstermektedir. Kuşkusuz bu durum her birey için can sıkıntısı yaratan bir olumsuzluktur. Ancak günümüzde meydana gelen su kaçakları için yapının pek çok yerini kırmaya gerek yoktur. Yani profesyoneller aracılığıyla ilkel yol olarak kabul edilen deneme yanılma ile değil Teknolojik Yöntemlerle Su Kaçağı Tespiti yapılabildiğinden ötürü su kaçağı noktasal şekilde tespit edilerek arıza giderilmektedir. Buda takdir edersiniz ki iş veya özel yaşam alanlarınızın darmadağın olmasını engelleyip, kısa sürede sorunun ana kaynağına ulaşmayı sağlayarak probleminizin ortadan kalkması anlamına gelmektedir.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Hemen herkesin bildiği üzere eski dönemlerde yapıda su kaçağı görüldüğünde maalesef ki tamire gelen ekibin uzmanlığı doğrultusunda alan az ya da oldukça fazla kırılarak dökülürdü. Çünkü su kaçağı maalesef ki her zaman hasarın oluştuğu bölgeden kendini belli etmez. Çoğu zaman kaçağın oldukça uzak mesafesinden dışa vurarak kendini gösterdiğinden ötürü amatör ekipler kaçağı bulana dek pek çok noktayı kırıp dökebilir. Fakat günümüzün uzman ekipleri Kırmadan Su Kaçağı Tespiti yapabilmek adına öncelikle şebeke suyunu kontrol ederek işe başlamakta olup, sonrasında sızdırmazlık testi ile devam ederek sorun görülür ise akustik dinleme cihazı sayesinde arıza bire bir tespit edilir ve sadece arızalı bölgede küçük bir kırma işlemi ile sorun giderilir. Ancak su kaçağının oluştuğu nokta görülmez ise bu aşamada pimaş içi kamera sistemiyle görüntülenerek yine arıza noktasal şekilde belirlenerek onarım işlemi gerçekleştirilir.

Kamera Su Kaçağı Bulma

Kuşkusuz yapılarda en sık tesisat arızalarına rastlanmaktadır. Kimi zaman mutfak, kimi zaman tuvalet, kimi zaman ise banyo giderlerinde oluşan küçücük bir su sızıntısı ileri dönemde ciddi bir problem olarak kişilerin karşısına çıkmaktadır. Teknolojinin ciddi ölçüde gelişmesi sayesinde artık tesisat arızaları büyük problemlere yol açmadan Kamera Su Kaçağı bulma yöntemiyle kolayca çözülmektedir. Dolayısıyla sizlerin de başına su kaçağı gibi istenmeyen bir durum geldiğinde ev ya da iş yerinizi amatörlere teslim edip kırılıp dökülmesine izin vermek yerine, bizler gibi profesyonel ekiplere emanet edip kısa sürede sorunun giderilmesine ön vermenizi tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir