Cihazla Koku Tespiti Nasıl Yapılır ?

Cihazla Koku Tespiti Nasıl Yapılır?

Cihazla Koku Tespiti Nasıl Yapılır

Ev ya da iş yerlerimizde kısaca bulunduğumuz her ortamda kötü kokular oldukça rahatsız edicidir. Ortamın hem havasız hem de sağlıksız olduğu izlenimi vermektedir. Lavabolar, tuvaletler, banyo giderleri kötü kokunun başlıca kaynaklarıdır. Buralara her ne kadar detaylı bir temizlik yapılsa da koku var olduğu sürece ortamın temiz ve hijyenik koşullar barındırdığı söylenemez. Hatta en hijyenik alanlardan biri olması gereken mutfakta dahi zaman zaman lavabo giderinden kötü kokular yayılması mümkündür.

Bu kötü kokular tüm evin havasını değiştirip, evde beklenen konforu yaşamamıza engel olmaktadır. Bu gibi durumlarda kullanılan çeşitli kokular durumu daha zorlaştırmaktadır. Burada önemli olan kokunun kaynağının bulunarak, kokunun hepten yok edilmesidir. Bunun da tek yolu kameralı cihazla koku tespiti yapmaktır. Kamera ile koku tespiti yapılıp kokunun kaynağı bulunduktan sonra tıkanıklık yok edici makineye uygun başlık takılarak sorun ortadan kaldırılır. Her zaman denildiğinin aksine bazı durumlarda tesisatçılar en kolay ne ise o şekilde yapar geçerler. Bu da kısa vadede sizlere çözüm olsa da uzun vadede bırakın sizin daireyi bütün binanın pis kokmasına neden olabilir.O yüzden firma olarak sizlerden gelecek olan her talebi kendi evimize, işyerimize, ofisimize sistem yapıyormuşcasına özenle yapmaktayız.

Lavabolarda Kötü Koku Oluşmasının Nedenleri

Lavabolarda kötü koku oluşmasının hem yapısal hem de kullanımdan kaynaklı sebepleri vardır. Lavabolarda kötü kokunun sebepleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Lavabo borularının kokuyu dışarı vermemesi için ‘S’ şeklinde eğimli olması gerekmektedir. Düz olarak takılan borular giderdeki kokuyu dışarıya vermektedir.
 • Mutfakta lavaboya dökülen yemek artıkları boru girişinde kalarak zamanla çürür ve buna bağlı olarak mutfağa kötü koku yayılmasına sebep olurlar.
 • Uzun süre kullanılamamış olan lavabolar, borularında kalmış olan su kalıntısından dolayı koku yapabilir.
 • Düzgün monte edilmeyen tuvaletlerin taşları arasından lağım kokusu sızıntısı olabilir.
 • Banyo ve tuvalet havalandırmasından geçen kanalizasyon borusundaki patlaklar
 • Binanın çatısına uzanan gider hattının olması gereken seviyeden az olması
 • Tuvalete ‘S’ şeklinde pimaş borusu takılması yerine düz boru takılması
 • Banyoda bulunan yer giderinde su birikmemesi
 • Tuvalet, lavabo ve giderlerde oluşan tıkanıklıklar başlıca koku kaynakları olarak gösterilebilir.

Görüleceği üzere bir iş çalışırken gelir mantığı ile en hızlı süreçler firmamızın sizlerin komşularına bir iş yaptığımızda görmeniz de bizler açısından referans teşkil eder. Firma olarak gelip bizleri ziyaret ettiğinizde gelin çekinmeden sorular sorabilirsiniz. Bu da firmamızın sizin işlerinizde ne yapacağımızı gösterecektir. Firmamızın 20 yılı aşkın süredir bu alanda hizmetlerimizi özenle vermekte ve gerekli olan ne var ise firmamızın kalitesi sayesinde her süreçlerinizi değerlendirerek tamamlayacağız. Gittiğimiz evlerde tıkanıklık açma konusunda hizmet verirken görüyoruz ki müşterilerimizin asıl sorunu ise pis kokulardan artık kurtulmak istediğidir. Bu yüzden en iyisi için en uygun fiyatlara hizmet almak isterseniz bir telefon açın ve firmamızın kalitesini görün.

Kötü Koku Nasıl Engellenir

 • Tuvalet borularınızın ve lavabo borularınızın ‘S’ şeklinde olduğundan emin olun.
 • Eğer koku mutfak lavabosundan geliyorsa, lavabonun borusunu çıkarıp iyice temizleyip yıkayın. Ve lavabonuza düzenli aralıklar sirke ve karbonat döküp bir süre bekledikten sonra kaynak su dökerek temizleyin.
 • Lavabo borularının gider borusuna bağlantı noktalarındaki contaların sağlamlığından emin olun, gerekirse contaları yenileyin.
 • Tuvalet taşlarında boşluk var ise silikon yardımıyla bu boşluklardan kurtulun.
 • Klozeti zemine sabitleyen vidaların sıkı olup olmadığını kontrol edin, eğer sıkı ancak arada boşluk var ise silikon ile bu boşlukları doldurun.
 • Banyo yer giderini kontrol edin içerisinde su yoksa su doldurun hatta bir miktar oda parfümü ya da çamaşır yumuşatıcısı da ekleyebilirsiniz.

Eğer kokunun tıkanıklık kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız kameralı cihazlarla hizmet veren tesisat firmaları ile iletişime geçiniz. Cihazla koku tespiti ve daha bir çok işlemde güvenilir hizmet arıyorsanız doğru adrestesiniz. Hiç çekinmeden hemen firmamızın müşteri temsilcilerine ulaşarak sorunlarınızın ne olduğundan bahsedip doğruca uzman talebinde bulunabilirsiniz. Üstelik bilgi almak diğer firmalar gibi kısa cevaplar şeklinde olmayıp sorununuzu tam olarak anlayıp, benimseyip en uygun sonuca nasıl varılır bu konuda detaylıca bilgi edinilerek size bir reçete yazılır. Yazılmış olan bu reçete sayesinde sorunlarınızın çözümüne odaklanarak en ideali nasıl olacak ise o yöntemle hemen vereceğiniz adrese doğru ekiplerimiz yönlendirilerek sonuca ulaşılıncaya kadar işçilik devam eder. Cihazla Koku Tespiti Nasıl Yapılır sorusuna da bu konuda verilebilecek en güzel cevabı da vermiş bulunmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir