Sıhhi Tesisatın Ömrü Nasıl Uzatılır?

Sıhhi Tesisatın Ömrü Nasıl Uzatılır?

Sıhhi tesisat birçoğunuzun bildiği gibi yapılarda ihtiyaç duyulan suyun temininden depolanmasıyla birlikte dağıtımına kadar ve ayrıca suyun ısıtılması, basınçlandırılması, yumuşatılması, pis suyun atılması ile arıtılması gibi pek çok konuyu içermektedir. Genel olarak toparlayacak olursak yapılarda sıhhi tesisat, temiz su tesisatı ve pis su atık tesisatı olarak ikiye ayrılır. Bu tesisatlar yönetmeliğe uygun ölçülerde ve yüksek kalite standartlarında döşenmez ise takdir edersiniz ki, kullanımı itibariyle bir süre sonra su sızıntıları ya da boru tıkanıklığı gibi olumsuzluklar teşkil edecektir. Bu doğrultuda Sıhhi Tesisatın Ömrü Nasıl Uzatılır? Diye soracak olursanız, eğer sıfırdan temiz ve pis su atık gider tesisatı döşeyecekseniz kuşkusuz bu işlemi uzman kişiler aracılığı ile yaptırmanız gerektiğini belirtmek isteriz. Mevcut tesisatın korunmasında ise belli aralıklarla profesyonel ekipler tarafından rutin kontrollerin yapılmasını sağlayabilir ve olası bir boru çatlaması veya tıkanması gibi durumlarda sorun büyümeden müdahale edebilirsiniz.

Sıhhi Tesisat

Sıhhi tesisat sistemi kurulurken en başta gereken hassasiyetin gösterilmesi, takdir edersiniz ki oluşabilecek pek çok problemin önüne geçecektir. Dolayısıyla Sıhhi Tesisat işlemleri kesinlikle profesyonel ekipler aracılığıyla yapılmalıdır. Çünkü tesisatın döşenme sürecinde malzemeler kaliteli olsa bile ekibin amatör olması ve döşeme esnasında yanlış bir uygulama yapması kalıcı hasarlara neden olacaktır. Bu hasarın ileri dönemde tamiri için ise ciddi uğraşlar gerektiği bilinmelidir. Sıhhi tesisat döşenirken gerekli kontrollerin yapılmaması ve boruların içinde yabancı bir madde kalması belirttiğimiz gibi büyük sorunlara yol açacağından ötürü her çeşit tesisat döşeme ve tadilatı için uzman ekiplerden yardım almanızı tavsiye ederiz.

Su Kaçağı Tespiti

Yapılarda oluşan en büyük problemlerden biri kuşkusuz tesisat arızalarıdır. Tesisat arızası kimi zaman temiz su giderinden meydana gelirken, kimi zaman ise pis su atık giderinde oluşabilir. Pis su gideri çeşitli atık maddelerin giderde tıkanıklığa yol açmasıyla bazen sadece suyun ağır gitmesiyle masum bir arıza olarak kendini gösterirken, bazen de tesisat borusunun çatlamasına ya da kırılmasına neden olur. Temiz su giderinde ise tesisat malzemesinin kalitesiz kullanılmasıyla suyun basınçlı gelmesi sonucu yine borularda çatlak ile kırık oluşarak su sızıntısı yapabilir. Bu gibi durumlarda uzman ekipler aracılığıyla Su Kaçağı Tespiti yapılmaktadır. Profesyonel tesisat personelleri son sistem arıza bulucu ekipmanlar ile tesisatta sızdırmazlık testleri ve kamera kontrol uygulaması yaparak bire bir arızayı bulmakta olup, duvarları kırıp dökmeden sıkıntıyı giderebilmektedir. İşte bu profesyonelliğe sahip olan firmamız, sizlerden gelen arıza bildirimlerinde uzman ekibiyle her daim yanınızdadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir