Mutfak Gideri Açma

Mutfak Gideri Açma

Mutfak Gideri Açma

Mutfak Tıkanıklığı Açma
Mutfak Tıkanıklığı Açma

Mutfak gideri açma bir çoğumuz için büyük ir sıkıntıdır. Bir evin en önemli konumlarından biri olan mutfakta yaşanılacak her türlü sorun büyük bir kriz ortamı oluşturmaktadır. Özellikle mutfakta en çok kullanılan musluk ve tertibatı ile ilgili ortaya çıkacak bir sorun bu krizin katsayısını arttırmaktadır.

Mutfaktaki sorunların en sık rastlananı ve en çok sorun çıkaranı şüphesiz lavabonun tıkanmasıdır. Bir lavabo tıkanıklığı mutfaktaki tüm düzeni bozarken, işlerin aksamasına yol açmaktadır. Herkesin korkulu rüyası olan mutfak gideri sorunları için, çoğunluk, ilk etapta kullanımı oldukça pratik olan ve kısa vadede sonuca ulaştıran kimyasal maddeler kullanmaktadır. Ancak bu durum kısa vadede çözüme götürse de uzun vadede tesisatta ciddi hasar oluşmasına neden olup uzmanlar tarafından önerilmemektedir. Sorunların kaynağına inerek sizi bütün dertlerden kurtaran biri var artık. Bu yüzden hiç bir şekilde endişe etmeden firmamızın kalitesine doğrudan ulaşabilirsiniz. Her defasında yüksek miktarlar ödeme yaparak bu alanda yaşadığınız sorunları kenara bırakamazsanız bu büyük bir sıkıntı işaretidir. Neticesinde lavabolar tıkanmalarının yanı sıra bu alanda çok net şekilde pis koku yaymaya da başlayabilmektedir. İşte bu tip bir problem başladığında yapmanız gerekli olan bir takım işlemler mevcuttur. Bunların başında hemen tercih tesisat olarak bizlere ait olan telefon numaralarını aramanız gerekir. Birinci adım olarak bizi aradıktan sonra müşteri temsilcilerimiz sizlerin adresinize hemen o bölge bulunan araçlı personellerimizi yönlendirerek sorununuzu inceletecektir. Ardından sizlerinde onayının ardından yapılacak işlemler anlatılacak ve sizlere bu hizmet karşılığında talep edilecek ücret de bildirildikten sonra sizlerin onayı beklenmektedir. Sizlerden gelecek olan onaydan sonra hemen çalışmalar profesyonellerimizce başlatılarak sizi köklü bir şekilde mutfak lavabosu tıkanıklığı sorununundan kurtarmaktayız.

Mutfak Lavabosu Neden Tıkanır?

Konu mutfak lavabosundaki tıkanıklık sebepleri olduğunda birçok farklı parametre karşımıza çıkmaktadır. Mutfak lavabosunda tıkanma yaratacak başlıca sebepler şunlardır:

  • Lavabo borularının kullanım süresi arttıkça, tıkanma olasılığı da kullanım süresi ile doğru orantılı olarak artmaktadır.
  • İnşaat sırasında mutfak giderine dökülmüş olan moloz, beton gibi olası durumlar
  • Gider borusunun eğimi ile ilgili sıkıntılar
  • Ancak, mutfak lavabolarında esas tıkanıklık nedeni çoğunlukla kullanıcı hatalarıdır.
  • Mutfak lavabosuna direk olarak dökülen yağlar, tabak ve tencerelerde kalan yağlar zamanla gider borusunda üst üste binerek sertleşmektedir. Bu da lavabonun tıkanmasına ortam hazırlamaktadır.
  • Organik atıklar. Yani sebze meyve yıkarken onlardan ayrılan parçalar, tabaklarda kalan yemek atıklarının lavabo giderine ulaşması lavabolarda tıkanma riskini arttıran faktörlerdir.
  • Özellikle çay posası gibi suda ermeye dirençli ürünlerin lavabo borusunda birikmesi de tıkanma sebepleri arasında yer almaktadır

Giderden suyun az akması da bir lavabo tıkanması olup, anında uzman müdahalesi ile mutfak gideri açma işlemi gerektirmektedir. Acilen bu alandaki hızlıca çözüm üretim merkezinde firmamız lider markadır. Bu yüzden hemen telafisi zor alanlarda firmamız ile irtibatlı olmanız sizlerin faydasına olacaktır. En ferah ortamlara sizleri kavuşturan ekiplerimiz böylece acil süreçlerinizde yanınızda yer alacaktır.

Mutfak Gideri Nasıl Açılır?

Aslolan mutfak giderinin tıkanmasına fırsat vermemek olmakla birlikte, teknolojinin gelişmesiyle birlikte yeni cihazlarla lavabo tıkanıkları, tesisatçılar tarafından kolaylıkla açılmakta, sorunlar kısa sürede ortadan kaldırılmaktadır. Öncelikle lavabo tıkanıklığı problemi yaşamamak adına lavabonuza yağ, organik atık gibi suda erimesi mümkün olmayan maddeleri atmamaya özen gösteriniz. Bunun dışında belli aralıklarla bir çay bardağı karbonat ve bir çay bardağı beyaz sirkeyi lavabonuza boşaltarak 15 dakika bekleyiniz ardından sıcak su döküp, lavabonuzun bakımını yapınız. Bu bakım hem lavaboyu temizlerken hem de giderde oluşabilecek kötü kokuları engellemektedir.

Mutfak; bir evin en çok kullanılan bölgesidir. Bu yüzden, tıkanıklık sorunlarına en çok mutfakta rastlanır. İnsanlar; mutfaklarında yaşanan sorunu nasıl ortadan kaldıracaklarını düşünürler. Bu noktada, herhangi bir risk almamak adına tıkanıklık açma firması ile iletişim kurulabilir.

Tıkanıklık açma sürecinde uzman ekibin varlığı ve en son teknolojiye uygun modern araçların kullanılması gereklidir. Tıkanıklığın olduğu bölgeye kameralı gider açma kapsamında müdahale edilir. Bir başka deyişle, kamera sayesinde tıkanıklık bölgesi tespit edilir. Ardından, robot cihaz ile tıkanıklığa çözüm bulunur. Binanın ana rögar hattından kaynaklı sorun olduğu takdirde farklı bir hizmete ihtiyaç duyulabilir. Birçok tıkanıklık açma firması; tesisat ile ilgili sorunların çözümünde de hizmet sunar.

Lavabo tıkanıklıklarında tesisata zarar vermemek adına tesisatçıdan destek almak gerekir. Tesisatçılar kırıp dökmeden, parça sökmeden, kamera ve robotlu sistemler sayesinde gider borusunun içini gözlemleyebilmekte, görülen soruna uygun çözüm arayışına gidilerek mutfak gideri açma (lavabo açma) işlemi gerçekleştirmektedirler. Bu sayede saatlerce sürecek iş en fazla 1 saat gibi kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Eskiden bu tip durumlarda tesisat kırılıp, tıkanıklığa sebep olan sorun saatlerce süren çalışmalar ile tespit edilmeye çalışılırken, kameralı sistemler ile birkaç dakika içerisinde sorun gözlemlenip çözümlenmektedir.

Mutfak Gideri Nasıl Açılır?

Mutfak gibi yaşam alanlarının en önemli kısımlarının birisinde meydana gelen tıkanıklığı ortadan kaldırmak adına ivedilikle aksiyon alınmalıdır. Yaşam alanı sahipleri; istedikleri takdirde tıkanıklık açma firması ile çalışabilirler. Bu sayede, işlemlerin verimli bir şekilde sona ermesini sağlayabilirler. Ancak, istedikleri takdirde doğal yöntemlerle de tıkanıklık açabilirler.

Sirke ve tuz karışımı; tıpkı tuvalet tıkanıklığında olduğu gibi mutfak giderinin açılmasında da fazlasıyla işe yarar. Bu noktada, tıkanan mutfak lavabosuna bir veya 1.5 bardak karbonat dökülebilir. Ayrıca, dökülen karbonat miktarının yarısı kadar da iyotlu tuz dökülmelidir. Ardından, bir veya 1.5 saat beklenmelidir. Sonuç olarak, herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde mutfak gideri açılır.

Her defasında yaşanılan sorunların ne olduğunu çok iyi bilen ekiplerimiz öyle bir işlem ile boru yıkama yaparak komple borularınızdaki pislik ve kalıcı kirleri temizler. Böylece herhangi bir alanında tıkanma kalmayan tesisat sisteminiz açık olacak ve böylece evlerinizde pis koku bile oluşmayacaktır. Gel gelelim bütün bu süreçlerinizde sizlerin en ufak koku sorununuz var ise hemen arayarak en hızlı şekilde sorunlarınız ile mücadele edelim. #mutfakgideriaçma olarak faaliyetlerimizi daha çok google bandında arama yaptığınızda karşılaşacak olacağınız en iyi sonuçları bizden alacağınız aşikardır. Gelin bir telefon ile hemen bize ulaşın en iyi hizmeti en uygun fiyatlara alarak memnun bir süreç yaşayın.

Mutfak gün içinde yaşam alanlarının en çok kullanılan yerlerinden biridir. Doğal olarak bu anlarda yaşanan tıkanıklıklar çok ciddi sorunlara neden olabilir. Mutfak lavabosu tıkanıklığı açma işlemleri mutlaka doğru teknik ve ekipmanlar ile yapılmalıdır. Bunun için tesisat içine tazyikli su vermek, tesisat içinde kablolu kamera salmak ve buna benzer teknikler kullanılabilir. Yapılacak bir hata durumun çok daha ciddi ve çok daha maliyetli bir hale gelmesine neden olabilir. Bu sebeple tüm işlemler çok dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Tıkanık olan yerin kesin olarak belirlenmesi için en doğru seçenek termal kamera kullanmaktır. Bu seçenek mutfak kötü kokulu lavabo tıkanıklığı açma işlemleri için en çok önerilen seçeneklerden biridir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir