Çamlıca lavabo açma teknolojik cihazlarla ve usta tesisatçılarımız ile açılmaktadır. 7/24 lavabo açma hizmetleri Tercih Tesisat gezici servisleri ile sağlanır. Lavabo tıkandı ne yapmalıyım? diye düşünüyorsanız hemen arayın. Cihazla lavabo açma desteği alarak lavabolarınızı açabilirsiniz. Kurumsal lavabo açma Çamlıca firmamız teknolojik lavabo açma yöntemleri kullanarak kısa sürede lavabolarınızı açmaktadır. 

Çamlıca Lavabo Açma Hizmetleri – Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkanan lavabolarınız saatler içerisinde kırılmadan açılır. Lavabo giderlerinde oluşan tıkanıklıklar cihaz desteği ile tespit edilir. Tespit işleminden sonra tıkanıklık sebebine uygun lavabo tıkanıklığı açma yöntemi belirlenir. Bu yöntemler ustalarımızın insiyatifine göre değişiklik gösterebilir. Her tıkanıklık için farklı teknik kullanan Çamlıca Tesisat ustaları garantili ve kalıcı lavabo açma çözümleri üretmektedir. Ekonomik lavabo açma fiyatları ve kaliteli hizmet için Tercih Tesisat firmamızla iletişime geçebilirsiniz. 

Çamlıca Lavabo Açma
Çamlıca Lavabo Açma

Çamlıca Lavabo Açma – Lavabolar Neden Tıkanır?

Lavabo tıkanıklığı sebepleri değişiklik gösterse de en başlıca sebep kullanıcı hatalarıdır. Lavabolarınızı tıkanıklığa karşı korumak için evde basit önlemler alabilirsiniz. Önce tıkanıklık sebeplerine göz atalım. Tercih Tesisat ekipleri olarak sık karşılaştığımız lavabo tıkanıklık sebepleri;

 • Çay demlerinin lavabolara dökülmesi
 • Yağ atıklarının lavabolara dökülmesi
 • Sebze ve meyve kabuklarının lavabolara atılması
 • Yabancı cisimlerin kağıt, oyuncak, bozuk para gibi cisimlerin lavabolara kaçması
 • Saç, kıl, sabun artıklarının lavabolara kaçması
 • Yemek atıklarının lavabolara dökülmesi
 • Lavabo gider tesisatlarının yanlış veya kalitesiz malzemelerle döşenmesi
 • İnşaat halindeki yapılarda maloz atıklarının giderlere atılması.

Lavaboları tıkanıklığa karşı korumak için;

 • Lavabo süzgeçleri kullanın. Lavabo süzgeçleri küçük elek şeklinde olan aparatlardır. Bu aparatlar su haricinde olan atıkların giderlere kaçışını önler. Bu sayede lavabo giderleri temiz kalır ve tıkanıklık eğer tesisat hatası yoksa önlenmiş olur.
 • Lavabo giderlerinde kötü kokular geliyorsa uzman tesisat ustalarından destek talep edin. Kötü kokular tıkanıklığın başlangıcı olabilir.
 • Düzenli gider temizliği yaptırın. Kurumsal bir tesisat firması ile anlaşarak lavabo giderlerinizi düzenli olarak kontrol ettirin. Erken müdahale her zaman hayat kurtarır. 
 • Ağır kimyasal kullanımının dozunu arttırmayın. Temizlik veya gider tıkanıklığını önlemek için tercih ettiğiniz kimyasal temizleyiciler sık kullanım sonucunda borulara zarar verir. Pimaş borularında eskime, delinme, yıpranma gibi etkiler bırakarak su kaçağı, tıkanıklık gibi sorunlar ortaya çıkarabilir. 

Görüldüğü üzere lavabo tıkanıklığına karşı basit ama etkili küçük önlemlerle tıkanıklık sorununu önleyebilirsiniz. Çamlıca lavabo açma uzman ekipleri her daim hizmetinizdedir. Su tesisatlarınızla ilgili danışmak istediğiniz konularda Çamlıca tesisatçı firmamızla iletişime geçebilirsiniz.