Kartal lavabo açma, tıkalı lavabo gider borusundan gelen kanalizasyon kokuları hiç beklenmedik zamanlarda meydana çıkabilir. Bu kötü kokuların sebebi lavabo tıkanıklığı olabilir. Koku gelmeye başladıktan sonra çok geçmeden tıkanıklıklar da kendisini gösterecektir. Lavabo tıkanıklığı açma konusunda uzman olan firmamızdan destek alarak bu sorunu büyümeden çözümleyebilirsiniz. 

Pratik Lavabo Tıkanıklığı Açma Teknikleri

Tıkanma öncesinde lavabolarınızdan gelen kötü kokular için evde basit yöntemler deneyebilirsiniz. Bu yöntemlerden bazıları;

  1. Karbonatla lavabo açma: karbonatla lavabo açma giderlerde biriken ufak çaplı yağ ve yemek artıklarının yaydığı kötü kokuları gidermektedir. 
  2. Körüklü lavabo pompası kullanmak: lavabo pompaları tıkalı giderler için oldukça faydalı bir üründür. 
  3. Tıkalı lavabolar için basınçlı hava kullanımı: hava kompresörleri mutfak, lavabo, küvet gibi alanlarda etkilidir. Kompresör içinde bulunan basınçlı hava tıkalı boruları açmak için tercih edilir bir yöntemdir. 
  4. Su bazlı süpürge kullanımı: lavaboları temizlemek için su bazlı süpürgeler kullanılabilir. 

Kartal Lavabo Giderlerinde Tıkanıklığı Önlemek İçin Yapılması Gerekenler

Lavabo tıkanıklığını önlemek için yapabileceğiniz küçük basit önlemlerle tıkanıklıkların önüne geçebilirsiniz. 

  • Lavabolarınızda süzgeç aparatları kullanabilirsiniz. Bu sayede büyük atıkların giderlere kaçmasını önleyebilirsiniz. 
  • Mutfaktaki lavabolara yağ, çay demleri, sebze ve meyve atıklarını atmayın. Özellikle yağ atıklarını giderlere atmak, borularda donarak yağ birikintileri katılaşır ve tıkanıklığa neden olur.
  • Düzenli olarak gider borularınızı kontrol ederek temizliğini yapabilirsiniz.

Kartal Lavabo Açma Ekipleri

Kartal lavabo açma ekipleri sıhhi tesisatlarda oluşan tıkanıklık, su kaçağı problemlerinde garantili çözümleriyle hizmet verir. Evlerde meydana gelen tıkanıklıklarda cihazla müdahale ederek tıkanıklık açar. Tercih Tesisat ekipleri alanında uzman bireylerden oluşur. Gelişen teknolojiyle beraber tüm yenilikçi çalışmalarımız ile hizmet veriyoruz. Personellerimiz gerekli eğitim ve sertifikaları alarak saha çalışmalarında görev alır.